GOŚCINIEC

GOŚCINIEC

Mapa

Zarezerwuj teraz!

Dowiedź się więcej o Drawieńskim Parku Narodowym

Okolica

Największa atrakcją terenu z którego ta okolica jest znana na całą Polskę jest Drawieński Park Narodowy oraz rzeka Drawa.Teren Drawieńskiego Parku Narodowego i otuliny znajduje się na Równinie Drawskiej, która jest fragmentem Pojezierza południowo-pomorskiego, w północno-zachodniej Polsce. Zajmuje centralną część kompleksu leśnego zwanego Puszczą Drawską. DPN reprezentuje krajobraz młodo-glacjalnych równin sandrowych. W całości położony jest w zlewni rzeki Drawy, która razem ze swoim dopływem - Płociczną, stanowią jego główną oś hydrograficzną. Obie rzeki płyną przez szeroki pas sandrów, które powstały z piasków usypanych przez wody topniejącego lodowca spływające ku pradolinie Toruńsko-Eberswaldzkiej. Duży udział w całości krajobrazu kulturowego Puszczy stanowią rozproszone w lasach resztki osad ludzkich i starych cmentarzy.

Obecnie, Drawieński Park Narodowy odznacza się bogactwem występujących tu typów ekosystemów. Miarą tego bogactwa jest liczba 224 udokumentowanych zbiorowisk roślinnych. Powierzchniowo dominują lasy - stanowią ponad 80 proc. powierzchni Parku - przede wszystkim buczyny, łęgi olszowe i olsy, a także płaty borów sosnowych. Charakterystycznymi elementami przyrody Parku są także torfowiska, oraz ekosystemy wodne i łąkowe.

Jeziora położone na obszarze Drawieńskiego Parku cechują się znaczną zmiennością pod względem powierzchni i głębokości. Kilka z nich wyróżnia się oryginalną fauną i florą.

Dla turystów lubiących zwiedzanie budowli zabytkowych w niewielkiej odległości od naszej miejscowości można zwiedzić kilka perełek architektury zachowanej najczęściej z przełomu XVIII-XIXw.

Wędkarstwo w DPN

Jeziora gminy Drawno

Lubisz wędkować? Otacza nas kilkadziesiąt jezior, a do rzeki Drawy mamy 800m, przyjedź i sprawdź czy w okolicy jest szansa na to by złowić taaaaką rybę.

Wędkowanie

Pomysł na wypoczynek

Sprawdź e-przewodnik

Przewodnik po Drawnie i okolicach

Sprawdź ofertę spływów kajakowych

Spływy kajakowe na przestrzeni ostatnich lat stały się bardzo popularną formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczestnicząc w spływie kajakowym przez cały czas mamy możliwość obcowania z dziką przyrodą i ciągłego poznawania jej z nieznanej dotychczas strony. Świat przyrody widziany z kajaka dostarcza niezapomnianych wrażeń

Spływy kajakowe

Szlaki piesze DPN

Propozycje wycieczek pieszych gminy Drawno

Turystyka piesza ma wielu swoich fanów co jest uzasadnione i zrozumiałe, przemierzając nasze tereny możesz cieszyć się pięknymi widokami, a trasę zaplanować jak tylko chcesz. Nie jest istotne czy idziesz na spacer, czy uprawiasz nordic walking czy jesteś wytrawnym włóczykijem, istotnym jest że możesz rozkoszować się pięknem otaczającej przyrody.

Wycieczki piesze

Szlaki rowerowe DPN

Propozycje wycieczek rowerowych gminy Drawno

Pozwól sobie wypocząć na rowerze i odkryj piękno naszego regionu. Rowery są idealnym środkiem transportu podczas wakacyjnego, czy też rodzinnego wyjazdu.

Rowery

A może lubisz wypoczywać po prostu leżąc w hamaku na świeżym powietrzu z ulubioną książką? Masz kilka możliwości aby wypocząć na terenie naszego ośrodka agroturystycznego. Zaczynając właśnie od hamaku poprzez biesiadowanie przy grillu i ognisku, a kończąc na grze w ping-ponga lub siatkówkę.

Błogie leniuchowanie

Otaczające nas lasy są bardzo bogate w grzyby, znajdziecie tu maślaki, kozaki, prawdziwki, podgrzybki, kanie, gąski, kurki, rydze i wiele wiele innych. Specjalnie dla Was na terenie ośrodka mamy wybudowaną suszarnie do grzybów.

Grzybobranie

© 2024 Gościniec

Sprawdź nasz drugi obiekt www.zacisze-zatom.pl